Konkurs na komiks dla uczniów szkół podstawowych

Fundacja Nieco Kultury w Warszawie organizuje Konkurs na komiks „Jak zostałem superbohaterem”.Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja twórczego myślenia i kreatywności.

Komiks to forma graficzna łącząca rysunek z tekstem literackim, umiejscowionym w charakterystycznych dymkach oddających dialog między postaciami lub z boku obrazków jako tekst narratora. Historia przedstawiona jest za pomocą rysunków (kadrów) powiązanych ze sobą w czasie i opowiadających konkretne wydarzenia.

Jury konkursowe, wśród których znajdą się artyści plastycy i pisarze wybierze trzy najlepsze prace, w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV-VIII, które zostaną nagrodzone.

Wszystkie nadesłane komiksy stworzą wspólną drukowaną publikację, nawiązującą do początków komiksu. Za pierwszy komiks uznawana jest historyjka autorstwa Richarda F. Outcaulta opublikowana w “New York Journal” w 1896 roku.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie: www.niecokultury.pl